Kontaktujte náš dispečink

Historie

V roce 1949 vzniká v Grossgöttfritzu dopravní podnik vedený Arminem a Marií Hengstberger navazující na obchod se zemědělskými výrobky. Po náhlém úmrtí Armin Hengstberger v roce 1961, pokračuje ve vedení firmy jeho žena Marie. Obchod se zemědělskými výrobky byl v roce 1979 zastaven. V roce 1984 přebírá firmu s 6ti kamiony syn Herbert Hengstberger. V následujících letech se firma zabývá přepravou kulatiny, řeziva, sladu a přepravou kamiony s plachtou.

Od roku 1992 se podnik vedle přepravy řeziva a sladu soustředuje hlavně na přepravu kulatiny v tuzemsku a v Čechách. Obchod se dřevem byl v tomto roce zastaven a živnost odhlášena. V roce 1995 následovalo nové založení firmy, a sice společnost s ručením omezeným. V následujících letech podnik expandoval, což se projevilo založením nových firem H.H.Trans Ges.m.b.H. a HENGSTBERGER a.s.

Firmu nejdříve v právní formě společnosti s ručením omezeným zakládá v roce 1992 mateřská firma Herbert Hengstberger Ges.m.b.H., od 1.ledna 2004 se naše firma stává akciovou společností se sídlem ve vlastním areálu v Hamru.

Od ledna 2017 se firma transformovala na Hengstberger s.r.o. s jedním majitelem.