O nás

HENGSTBERGER s.r.o. svým potenciálem, kapacitou a rozsahem poskytovaných služeb, je jedním z větších dopravců dřeva v České republice. Společnost disponuje 27 moderními nákladními vozidly – speciály na přepravu dřevní hmoty (MAN, Mercedes Benz), vlastní opravárenskou dílnou, mobilním servisem a zaměstnává téměř 40 pracovníků.

Společnost HENGSTBERGER s.r.o. je česko-rakouská přepravní firma s dlouholetou tradicí, systémem a zkušenostmi v oblasti vnitrostátní i mezinárodní přepravy dřevní hmoty a logistiky, která se traduje od roku 1992.

Současnost

Předmětem podnikání společnosti je

  • silniční motorová doprava
    (vnitrostátní a mezinárodní přeprava dřeva)
  •  zasilatelství

Firma je svými obchodními partnery vnímána jako silný, ekonomicky stabilní subjekt, s významnou vyjednávací pozicí s jinými subjekty dřevařského průmyslu, s vysokou garancí smluveného odbytu i plateb.

V současné době je považována za jednu z opor podnikání v přepravě dřeva, která je schopna logisticky obsluhovat největší subjekty v mezinárodním i tuzemském dřevařském průmyslu.

Přepravujeme kulatinu

Specializujeme se na přepravu kulatiny. Celé délky, výřezy, vláknina, brusné dříví, biomasa, svazky klestí.

Kulatina v celých délkách

Je kulatina o délce od 8 do 16 m. Je určena predevším pro dřevoprůmysl, obchod se dřevem, pily a hoblárny.

Výřezy

Kulatina o délce od 2 do 8 m. Je určena především pro dřevoprůmysl, obchod se dřevem, pily a hoblárny.

Vláknina

Kulatina o délce od 2 do 5 m, která vzhledem k rozměrům a kvalitě není vhodná pro řezivo, chemickou cestou se používá k výrobě celulózy, z tohoto důvodu se dodává jen do papíren.

Brusné dříví

Dříví čerstvé, zdravé, zbavené větví. Jeho délka je od 2 do 4 m. Získává se z probírek porostů. Mechanickým broušením vláken se používá k výrobě papíru. Má lepší kvalitu než vláknina.

Řezivo

Řezivo je produkt vyrobený řezáním kulatiny. Používá se především pro stavební účely. Z důvodu výborné pevnosti se dalším zpracováním používá na výrobu masivních konstrukčních panelů (CLT).

Skupina firem

ČESKO:
Hengstberger s.r.o.

Kontakt:
Jednatel společnosti
Ing. František Křížan
Datum založení: leden 2000
T.:  +420 0384 797303
frantisek.krizan@hengstberger.eu
www.hengstberger.eu

RAKOUSKO:
Hengstberger Transport GmbH
Kontakt:
Majitel firmy
Tamara a Franz Geisberger
3910 Großweißenbach 105
T.: 0043 2875 7281-0
dispo@hengstberger.com
www.hengstberger.com